TGBD AKADEMİ EĞİTİME BAŞLADI

-A +A

TGBD AKADEMİ EĞİTİME BAŞLADI

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD), teknopark yöneticilerinin mesleki eğitimlerle yetkinleştirilmesi için adım attı. İlk eğitimini yakın zamanda Bilkent Cyberpark ev sahipliğinde gerçekleştiren TGBD Akademi, teknopark firmalarına etkin hizmet vermeyi amaçlıyor.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD)  tarafından koordine edilen ve temel amacı teknopark yönetimlerinde yer alan personelin başka yerde bulamayacakları “mesleki eğitim” eksiklerini gidermek, mevcut başarı hikâyelerini, iyi uygulama örneklerini aktarmak ve bilgi paylaşımı sağlamak olan TGBD Akademisi, ilk eğitimini Bilkent Cyberpark’ta “Teknoparka Giriş Dersi” ile verdi. 30 teknopark personelinin katıldığı, alanında tecrübeli teknopark yöneticilerinin eğitmen olarak yer aldığı programın ilk yarısında katılımcı teknopark personeline temel teknopark kavramları, dünyadan örnekler, firma beklentileri anlatılırken gerek teorik bilgiler, gerekse uygulamalı örnekler ile interaktif katılım sağlandı. İkinci yarıda ise, daha çok sahada karşılaşılan uygulama örnekleri üzerinden operasyonel detaylara değinildi. Aynı zamanda Bilkent Cyberpark tesis ziyaretini içeren etkinlikte katılımcılar ilham verici uygulamalar ve projeler hakkında da bilgi edindi.  

Katılımcılar memnun

Katılımcılar teknopark yönetimlerinde bu tür eğitimlerin devam etmesini istediklerini ve çok yararlı bulduklarını belirtti. Ülkemiz Ar-Ge ekosisteminde yer alan en büyük unsurlardan olan teknopark yönetimlerinde çalışan personelin daha etkin hale gelmesiyle, teknoparklarda yer alan firmalara daha etkin hizmet verilmesi, Ar-Ge süreçlerinin daha aktif desteklenmesi beklenmekte olup, TGBD Akademi’nin yıl içerisinde birkaç eğitim ile sürece devam etmesi planlanmaktadır. 

22.06.2015