AR-GE’Cİ SANAYİCİ İLE BULUŞTU

-A +A

AR-GE’Cİ SANAYİCİ İLE BULUŞTU

20’den fazla teknoparkta faaliyet gösteren 100’ü aşkın teknoloji firması, endüstrinin başkenti Kocaeli’de sanayicilerle buluştu. TÜBİTAK MARTEK’in ev sahipliği yaptığı organizasyonda, Ar-Ge’ciler geliştirdiği ürün, yazılım ve hizmetleri, katma değeri yüksek ürün üretimi hedefleyen kuruluşlara sundu.

SANAYİ BAŞKENTİ

TÜBİTAK Marmara Teknokent (TÜBİTAK MARTEK) tarafından organize edilen “Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması”nın dördüncüsü, Türkiye’nin sanayi başkenti Kocaeli’de gerçekleştirildi. Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Kocaeli Ticaret Odasının ev sahipliği yaptığı  “4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2017)”nda gerçekleşen “Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması”na 20 farklı teknokentten 100’ün üzerinde teknoloji firması katıldı.

4 GÜNLÜK MARATON

TÜYAP’ın düzenlediği SANTEK Fuarı’nda stant açan teknokentler ve teknoloji firmaları, geliştirdikleri ürün, hizmet ve yazılımları sanayicilerle paylaştı. Akademi çevrelerinin de ilgi gösterdiği “Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması”nda Ar-Ge’ciler 4 gün boyunca stantları ziyaret eden sanayicilere yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi, birebir iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdi. İlk kez sanayicilerle aynı platformda yer alan Ar-Ge’cilerin görüşmelerinin verimli geçtiği ifade edildi.

IŞIK DA KATILDI

Gaziantep, Kayseri ve Adana’nın ardından Kocaeli’de Ar-Ge’cileri sanayicilerle bir araya getirerek teknolojik ürünlerin ticarileşmesine olanak sağlayan TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, fuara katılan teknoloji firmalarının çalışmaları hakkında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü ve çok sayıda sanayiciye bilgiler aktardı.

BİR ARAYA GELDİLER

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneğinin (TGBD) de katıldığı Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması’nda yer alan teknoloji firmaları, SANTEK Fuarı’nda stant açan sanayi kuruluşlarını da ziyaret ederek verebilecekleri hizmetler hakkında bilgi verdi. Teknoloji firmaları ile sanayi kuruluşlarının ilk kez bir araya geldiği etkinlikte 4 gün boyunca çeşitli panel ve sunumlar da gerçekleştirildi. Sanayi Gazetesi’nin “medya sponsoru” olduğu etkinliğe OSB Üst Kuruluşu ve Gebze Güzeller OSB’de de destek sağladı.

15.11.2017