KAPADOKYA TEKNOPARK ZİNCİRE KATILDI

-A +A

KAPADOKYA TEKNOPARK ZİNCİRE KATILDI

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre, Kapadokya TGB (Kapadokya Teknopark), inovasyon ailesine katılan son üye oldu. Bölge, ileri teknoloji kullanan şirketlerin sayısını artırarak gelişimlerini destekleyecek

25 BİN METREKARE

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde kurulan Kapadokya TGB (Kapadokya Teknopark), 20 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazetede Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edildi. Toplam 25 bin metrekarelik bir alana sahip olarak ilan edilen Kapadokya Teknoparkın vizyon ve amaçlarını desteklemekten sorumlu birinci derece tüzel kişilik olan yönetici şirket ise Kapadokya Teknopark A.Ş. olarak belirlendi. Üniversite-sanayi iş birliğini tesis etmeyi hedefleyen teknopark, mevcut küçük işletmelerin büyümesini de sağlayacak.

YÖNETİM KURULU

Genel Müdürü Yrd.Doç.Dr. Metin Duyar olan ve ortakları arasında üniversitenin yanı sıra, TSO’nun, Ticaret Borsasının ve Nevşehir Acıgöl OSB’nin bulunduğu Kapadokya Teknoparkın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Özensel ve üyeler; Mehmet Arif Parmaksız, Mehmet Çiçek, İbrahim Salaş ve Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz.

09.02.2018