MARTEK HIZ KESMİYOR

-A +A

MARTEK HIZ KESMİYOR.

Teknokent firmaları arasında işbirlikleri oluşturmak üzere yola çıkan MARTEK, geleneksel olarak düzenlediği Kahve Günleri ile 10 yeni firmayı buluşturdu. MARTEK, önümüzdeki ağustos ve eylül aylarında da birçok faaliyetin içinde yer alarak girişimciliğin yaygınlaştırılmasında rol oynayacak.

TÜBİTAK MARTEK’in faaliyetleri şöyle:

Martek’ten kahve günleri

TÜBİTAK Marmara Teknokent  A. Ş. (MARTEK)’in firmaları daha iyi tanımak, karşılıklı işbirlikleri oluşturmak, görüş alışverişlerinde bulunmak, sorun ve talepleri yerinde iletmek, teknokentteki yenilikçi projeler hakkında bilgi almak ve katkı sağlamak için düzenlediği Kahve Günleri’nin 10’uncusu gerçekleştirildi.

MARTEK Salonu’nda gerçekleştirilen Kahve Günü’nde, firmaların teknokentteki diğer firmalarca daha iyi tanınmasını sağlamak, projeleri tanıtmak ve görüş alışverişinde bulunmak hedeflendi.

MARTEK Genel müdürü Dr. Orhan Çömlek, geçen yıl 146 etkinliğe imza attıklarını söyledi. Çömlek, “Burada 10 yeni firmamız bir araya geliyor. Firmaların faaliyetleri konusunda bilgiler alıyoruz. Kurumumuz çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor” dedi.
TÜBİTAK MARTEK’in önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği faaliyetler şöyle:

Ar-Ge sanayi buluşması

TÜBİTAK MARTEK yürütücülüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi işbirliğinde, teknoparklarda yer alan girişimci Ar-Ge firmaları ile Kayseri bölgesinde yer alan sanayicilerin bir araya geleceği bir organizasyon gerçekleşecek.
6 Eylül 2016 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde gerçekleşecek organizasyonda, Ar-Ge firmaları faaliyet alanlarına sanayiciler ile birlikte birebir görüşme olanağına sahip olabilecekler. Organizasyon ile TÜBİTAK MARTEK, Oran Kalkınma Ajansı ve Kayseri OB işbirliğinde Kayseri bölgesinde yer alan sanayicilerin Ar-Ge ihtiyaçları tespit edilecek. Belirlenen ihtiyaçlar, katılacak olan teknoparklarla paylaşılacak.

Girişimcilik kampı

Girişimcilik dünyasının en önemi etkinliklerinden olan  “İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı”na, bir fikri olan Ar-Ge ve teknoloji odaklı yenilikçi kadın girişimcileri davetli bulunuyor.
19-24 Eylül 2016 tarihlerinde TÜBİTAK MARTEK ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliği ile yapılacak etkinlikte, hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi hedefleniyor.

Belarus ziyareti

Belarus Türkiye Büyükelçiliği tarafından TÜBİTAK MARTEK’e yapılan ziyaretin ardından, 26-30 Eylül tarihleri arasında Belarus teknoparklarının ziyaret edilmesi kararı alındı. Ziyaretin Minks ve civar şehirlere yapılacağı öngörülüyor. Aynı zamanda  yapılacak ziyaret için destek alınması için de çalışma yürütülüyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı 

Her yıl başka bir temayla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki ana teması “İnovasyon” olarak belirlendi. Tasarım ve inovasyon kenti olma hedefiyle büyük adımlar atılan İzmir’de 26 Ağustos-4 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan fuarda, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli markaları Kültürpark’ta buluşacak.

İzmir Enternasyonal Fuarı; inovatörlerin, akademisyenlerin ve özel sektör temsilcilerinin inovasyonu halkla buluşturabileceği yeni bir platform olacak. “Gelecek İzmir’de” sloganıyla yola çıkan 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, değişimin ve yeniliğin çizgisinde ilerleyecek ve geleceği İzmir’e taşıyarak inovasyon temasını bundan sonraki yıllarda da sürdürecek.
 

28.07.2016