4. AR-GE SANAYİ AKADEMİ (ASA) BULUŞMASI "KOCAELİ" ETKİNLİĞİ BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN FİKRİ IŞIK’ IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.

-A +A

4. AR-GE SANAYİ AKADEMİ (ASA) BULUŞMASI "KOCAELİ" ETKİNLİĞİ BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN FİKRİ IŞIK’ IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.

TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğünde, Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliğiyle, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD), Sanayi Gazetesi, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi destekleriyle tüm teknopark yönetici şirketleri ve teknoparklarda faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, üniversitelerde görevli akademisyenlerin, Kocaeli Bölgesi’ nde üretimlerini sürdüren sanayiciler ile bir araya geldiği  Ar-Ge - Sanayi - Akademi (ASA) Buluşmasının dördüncüsü  02-05 Kasım 2017 tarihlerinde Kocaeli  TÜYAP 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji (SANTEK 2017) Fuarı ile birlikte gerçekleştirildi.

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen açılış törenine; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanısıra; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Sanayiciler, İşadamları, Oda Başkanları ve davetliler katıldı.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı(KSO) Ayhan Zeytinoğlu, İlk defa 2013 yılında düzenlemeye başladıkları SANTEK Fuarı’nın kısa zamanda sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası olduğunu vurgulayarak, “SANTEK’17’de de Türkiye’nin sanayi devlerine ev sahipliği yapmak bizleri mutlu ediyor.  Fuarımıza bu sene katılan firma sayısı bir evvelki yılın üzerinde. Bu yıl yaklaşık 300 firma katılıyor. Dedi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Kocaeli tam bir sanayi şehri. Bu kadar sanayi aktivitesinin yoğun olduğu bir şehirde bu fuar bizim için çok kıymetli. Bu fuarı ben çok önemsiyorum. Çünkü Kocaeli çok üreten ama ürettiğinin tanıtımını yapmakta yeteri kadar başarılı olamayan bir kent. Bu şehir ürettiğinin reklamını yapan bir şehir değil. Bu fuarın hayırlı ve verimli olmasını diliyorum. Savunma sanayimiz bu sene çok güçlü bir katılım sağladı.” diyen Başbakan Yardımcısı  Fikri Işık,  fuarın organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra SANTEK 2017-4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nın açılış kurdelesini, Başbakan Yardımcısı  Fikri Işık, Vali  Hüseyin Aksoy ile protokol üyeleri keserek, fuar alanında bulunan stantları dolaştılar.

Fotoğraflar

08.11.2017