DENEYSEL TIP UZMANI YRD. DOÇ. DR. OYTUN ERBAŞ TARAFINDAN VERİLEN “PSİKİYATRİK BOZUKLUKLARIN MEKANİZMALARI VE DENEY HAYVANLARINDA MODELLENMESİ” EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

-A +A

DENEYSEL TIP UZMANI YRD. DOÇ. DR. OYTUN ERBAŞ TARAFINDAN VERİLEN “PSİKİYATRİK BOZUKLUKLARIN MEKANİZMALARI VE DENEY HAYVANLARINDA MODELLENMESİ” EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TÜBİTAK MARTEK ve Gebze Teknik Üniversitesi Danışmanı İstanbul Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oytun ERBAŞ tarafından verilen “Psikiyatrik Bozuklukların Mekanizmaları ve Deney Hayvanlarında Modellenmesi” eğitimi Marmara Teknokent yürütücülüğünde gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğe tüm Türkiye’den Tıp Fakültesi öğrencileri, Tıp Doktorları, Psikologlar, Moleküler Biyoloji ve Genetik Mühendisleri ile Eczacılar katılım sağlamış olup; etkinliğe toplamda 230 kişi katılmıştır.

Yrd. Doç. Dr. Oytun ERBAŞ tarafından katılımcılara; deney hayvanlarının fizyolojisi ve anatomisi, hayvanların temel farklılıkları, nöron doktrini, sinaps, nöroplastiste, beyin fonksiyonel yapısı, nörotransmitterler ve özelliklerinden bahsedilmiştir. Ayrıca anksiyete nörobiyolojisi anlatılarak anksiyete nörobiyolojisi modellemesi ile depresyon nörobiyolojisi modellemesi, psikoz/şizofreni nörobiyolojisi, otizm nörobiyolojisi ve modellemesi hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

Yrd. Doç. Dr. Oytun ERBAŞ tarafından katılımcılara “Aşkın Nörobiyolojisi” eğitimi verilmiştir. Sayın ERBAŞ eğitim içerisinde katılımcılara; beyin ve beynin bölümleri, ahlak kavramı, haz alma, pazarlık etme konularında bilgilendirmelerde bulunarak; beynin karar mekanizması, temel karar verme sistemleri, verimlilik, nöromarketing konularında ve kadın – erkek ilişkilerindeki temel farklılıkları aktarmıştır.

 Eğitim sertifika dağıtımı ve toplu fotoğraf çekimi ile son bulmuştur. 

29.12.2017