DTİ İMPLANT SİSTEMLERİ İMPLANT FABRİKASI TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT' TE AÇILDI.

-A +A

DTİ İMPLANT SİSTEMLERİ İMPLANT FABRİKASI TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT' TE AÇILDI.

2000’de kurulan DTİ İmplant Sistemleri San. Tic. A.Ş. başta TÜBİTAK olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen birçok üniversite ve uluslararası enstitüleri ile bilimsel çalışmalarda bulunmuştur.

DTİ İmplant, doğal diş köküne en yakın formu, çene kemiğiyle en uyumlu yüzeyi ve protetik aşamada da en başarılı bağlantı sistemiyle dünya standartlarında implant üretimine devam etmektedir. TÜBİTAK ile yaptığı iş birliği çerçevesinde Marmara Teknoloji Serbest Bölgesi’nde Avrupa’nın sayılı dental implant fabrikalarından birini kuran DTİ İmplant,  dünyaya implant ihracatıyla ülkemize ekonomik destek sağlamaktadır. Geçtiğimiz günlerde DTİ’nin Tübitak MARTEK’te ürettiği ürünler ABD Sağlık Bakanlığı – FDA tarafından da onaylanmış ve ürünlerine ABD kapısı da açılmıştır.

Yurtdışında Hollanda’da ki ARGE merkezi ve İsviçre’de üretim merkezinde de diş implantı ve kemik grefti – tozu üretimiyle , dünya çapında 23 ülkeye ihracatıyla her geçen gün büyüyen DTİ İmplant 21 Aralık 2017’de Borsa İstanbul ile TÜBİTAK Marmara Teknokent arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Türkiye’de Varlık Fonu’nun risk sermayesi bünyesinde destekleyeceği ilk firma olacaktır.

DTİ İmplant Genel Müdürü Sn. Dr. Talat BUĞUR’un da belirttiği gibi Türkiye son 10 yılda kemik tozuna 1 milyar dolar harcamıştır. DTİ, kemik tozuna yaptığı yatırımlarla önümüzdeki 10 yıl boyunca 1.3 milyar doları ülke ekonomimize geri kazandırmayı hedeflemektedir.

DTİ İmplant, TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü ve TÜBİTAK MAM Kimya Enstitüsü  ile yaptığı iş birliği çerçevesinde dünyada ilk kez KURU SLA ACTIVE teknolojisine sahip olmuştur ve tesislerinin açılışı Türkiye Cumhuriyeti Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü tarafından yapılmıştır.

Bizler işçilerimizle,mühendislerimizle,hocalarımızla birlikte 7/24 çalışarak bilim üretmekteyiz.Hedefimiz biyoteknoloji alanında ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamak ve dünyanın bu konudaki üretiminde öncülerden olup global  bir marka yaratmaktır. Bunu yaperkende dünyada bize ve bizim ürünlerimize ihtiyacı olan az gelişmiş ülkeleri bir müşteri gibi görmüyoruz. Bilakis onlara hem know-how sağlayıp hem de kendi kendilerine yetecek gerekli üretimlerini oluşturmak hedefindeyiz.Bilimi insanlığa hizmet olarak görmektayiz ve bir Türk firması olarak bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapacağız.

DTİ İmplant; sahip olduğu teknolojik alt yapı ile, Türkiye’nin biyoteknoloji alanında stratejik öneme sahip bir firması olarak tüm dünyaya ülkemiz adına bilim üretmeye devam edecektir.

 

Fotoğraflar

04.06.2018