TÜBİTAK MAM-MARTEK BİLGİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

-A +A

TÜBİTAK MAM-MARTEK BİLGİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Program TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Sayın Dr Orhan Çömlek’in açılış konuşmasıyla başlamıştır. Sayın Çömlek açılış konuşmasında bu tarz bilgi günlerinin devam edeceğini belirtmiştir. TÜBİTAK Gebze yerleşkesinin 15 enstitü, yüzlerce laboratuvar ve 3500 bilim insanını barındıran akademik bir kampüs olduğunu ayrıca teknokentimizde yer alan firmaların enstitü laboratuvarlarını %20 indirimli kullanma imkanı sunulduğu hususlarına değinmiştir. TÜBİTAK MAM Strateji ve Teknoloji Geliştirme Başkan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Murat Makaracı açılış konuşmasında TÜBİTAK MAM ‘ın 1972 yılından beri dinamik araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunduğunu belirtmiştir. TÜBİTAK MAM’ ın açık kapı uygulaması hakkında bilgilendirme yapmıştır. Sayın Makaracı konuşmasının sonunda TÜBİTAK Marmara Teknokent firmalarının TÜBİTAK MAM ve Enstitülerini tanımasında ki desteklerinden dolayı TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Sayın Dr. Orhan Çömlek’ e teşekkür etmiştir.   

Açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçilmiştir. İlk sunum TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Sayın Dr. Orhan Çömlek tarafından yapılmıştır. Sayın Çömlek sunumunda Teknokent hakkında genel bilgilendirme yaparak gerçekleştirilen ve yürütülen projeler hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Sunumun ardından TÜBİTAK MAM Tanıtım filmi izlenmiştir.

Tanıtım filminin ardından TÜBİTAK MAM enstitü sunumlarına geçilmiştir. Sırasıyla Çevre ve Temiz Üretim, Enerji, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji, Gıda, Kimyasal Teknoloji, Malzme, Yer ve Deniz Bilimleri Enstitü Müdür/Müdür Yardımcıları tarafından gerçekleştirilen sunumlarda enstitülerde yürütülen ve tamamlanan projeler ile gerçekleştirilen endüstriyel hizmetler hakkında bilgiler verilmiştir. Ayrıca her enstitü sunumunun ardından endüstriyel hizmet tanıtım filmleri izlenmiştir.

Enstitü sunumlarının ardından Öğle yemeğine geçilmiştir. TÜBİTAK MAM Kuzey yemekhanesindeki öğle yemeği ikramının ardından Enstitü laboratuvarlarına gezi düzenlenmiştir.

Fotoğraflar

07.12.2016