TÜBİTAK MAM-TÜBİTAK MARTEK TEYDEB AR-GE DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

-A +A

TÜBİTAK MAM-TÜBİTAK MARTEK TEYDEB AR-GE DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Kocaeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, “Organize Sanayi Bölge Müdürleri Kahvaltısı” ve “TEYDEB Ar-Ge Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” TÜBİTAK MAM-TÜBİTAK MARTEK koordinasyonu ile 23 Ekim 2015 tarihinde TÜBİTAK Marmara Teknokent’te (MARTEK) düzenlenmiştir. 

MARTEK Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK’in açılış konuşması ile başlayan etkinliğe, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman SARI, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan AYDIN, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU, ilimizde bulunan Organize Sanayi Bölge Müdürleri, TÜBİTAK MAM Yönetim Temsilcileri, TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Doç. Dr. Hacı Ali MANTAR, UME Müdürü Mustafa ÇETİNTAŞ, TÜSSİDE Müdürü Tezer BATTAL veTÜBİTAK  MARTEK’te yer alan Firmaların Yönetim Temsilcileri katılım sağlamıştır.
Vali Yardımcısı Osman SARI yaptığı konuşmada, Devlet-Kamu-Özel sektör temsilcilerinin ilişkilerini geliştirerek kaynaşılması gerektiğini ve işbirliği olanaklarının artırılmasının amaçlandığını ifade etmiştir. Sanayicilerin problemleri ile yakından ilgilenerek, çözüm üretmeye yardımcı olmak üzere gereken faaliyetlerin irdeleneceği vurgulanmıştır.

Kahvaltının ardından TÜBİTAK MAM, BİLGEM ve UME tanıtım filmleri izlenerek yürütülen faaliyetlere ilişkin genel bilgiler aktarılmıştır. TEYDEB Ar-Ge Destekleri Bilgilendirme Toplantısı’nda TEYDEB yetkilisi Oğuz ÖZBAY tarafından bilgilendirme sunumu yapılmış ve sanayicilerin proje başvuruları ile ilgili soruları cevaplandırılarak problemleri tartışılmıştır.
Toplantı sonrasında ziyaret edilen TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Yakma ve Gazlaştırma Pilot Tesisi ile ilgili detaylı bilgilendirme Enstitü Müdürü Osman OKUR tarafından yapılmıştır.

27.10.2015