TÜBİTAK MARTEK– BORSA İSTANBUL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA VE GONG TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

-A +A

TÜBİTAK MARTEK– BORSA İSTANBUL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA VE GONG TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Borsa İstanbul Özel Pazar ile  TÜBİTAK Marmara Teknokent arasında gerçekleştirilen iş birliğinin imza ve gong töreni Himmet Karadağ, TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek ve bu iş birliğinin ilk modeli olan DTİ İmplant'ın Genel Müdürü Talat Buğur'un katılımıyla gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek teknolojinin ilerlemesi ile eski şirketlerin yerini kaybettiğini, yeni startup'ların eski şirketlerin yerini aldığını söyledi.

Türkiye'deki startup şirketlerin gelişiminden bahseden Çömlek, şu değerlendirmelerde bulundu:" Neden Türkiye'deki startup'lar ilk 500'e girmesin, borsaya açılmasın? Sadece sermaye olarak bir yerlere gelmelerini uygun bulmuyor borsa yönetimi, bu şirketlerin kurumsallaşmasını istiyorlar ve bu çok doğru bir tespit. Bu yüzden startup'ların gelişmesi için öncelikle teknokentlerde ağırlıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. DTİ İmplant anlaşma çerçevesinde ilk ele alacağımız startup firmalarından biri olacak. Bu firmamız ihracatta yapıyor, ülkeye katkı sağlıyor, bununla da gurur duyuyoruz." dedi.

TÜBİTAK Marmara Teknokent'te bulunan 30 bin metrekarelik kapalı alanda arzu edilen ölçekte bir kuluçka merkezini fintek startuplarını desteklemek amacıyla birlikte işletme teklifinde bulunduğunu belirtti.

29.12.2017