ULUSLARARASI TEKNOLOJİ TRANSFER AKADEMISI PROJESI TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

-A +A

ULUSLARARASI TEKNOLOJİ TRANSFER AKADEMISI PROJESI TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BASIN BULTENI

 Avrupa Birliği Erasmus+ Projeleri kapsamında desteklenen “Uluslararası Teknoloji Transfer Akademisi ” proje açılış lansmanı 1 Mart 2018’de gerçekleştirildi.  TUBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK ’in açılış konuşmasıyla başlayan lansman, projenin tanıtım sunumuyla devam etti.

Projede Bulgaristan, Hırvatistan, Polonya ve Slovenya ülkelerinden çeşitli teknopark ve kuluçka Merkezleri proje ortağı, MARTEK ise proje yürütücüsü olarak katkı sağlayacaktır.

Proje kapsamında teknoloji transfer alanında yetişmiş ve alana hakim uzman ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. Teknoloji transferinin yetkin ellere teslim edilmesi amacıyla kurulacak olan Teknoloji Transfer Akademisi teknoloji alanında eğitimin verilmesinin yanı sıra bu alana yönelen uzmanlara iş garantisi sağlayacaktır.

 28 Şubat 2018 tarihinde Türkiye’de ilk toplantı gerçekleştirilmiş olup, proje 3 yıl suresince devam edecek ve proje ortağı diğer ülkelerde de faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim alacak olan öğrenciler Avrupa’nın çeşitli Teknokent ve kuluçka merkezlerini yakından tanıyıp, teknoloji transfer uzmanı olarak görev alarak ve bu sektörde öncü olacaklardır.

02.03.2018